NRL Team Lists | NRL Round 3 confirmed teams and squads

NRL Team Lists

NRL Round 3 gets underway from May 28 and we've got the full team lists for every game, including all the ins and outs and injury news.

NRL Round 3 Teams


Check out the full NRL team lists for Round 3 below.

THURSDAY MAY 28

Brisbane Broncos v Parramatta Eels at Suncorp Stadium (7.50pm)

Broncos: 1. Jamayne Isaako 2. Corey Oates 3. Kotoni Staggs 4. Darius Boyd 5. Jesse Arthars 6. Anthony Milford 7. Brodie Croft 8. Thomas Flegler 9. Jake Turpin 10. Payne Haas 11. Alex Glenn 12. Jamil Hopoate 13. Patrick Carrigan 14. Herbie Farnworth 15. Joe Ofahengaue 16. Rhys Kennedy 17. Ethan Bullemor 18. Tesi Niu 19. Xavier Coates 20. Tom Dearden 21. Matthew Lodge

Eels: 1. Clinton Gutherson 2. Maika Sivo 3. Michael Jennings 4. Waqa Blake 5. Blake Ferguson 6. Dylan Brown 7. Mitchell Moses 8. Reagan Campbell-Gillard 9. Reed Mahoney 10. Junior Paulo 11. Shaun Lane 12. Ryan Matterson 13. Marata Niukore 14. Brad Takairangi 15. Ray Stone 16. Kane Evans 17. Peni Terepo 18. Oregon Kaufusi 19. George Jennings 20. Jaeman Salmon 21. David Gower

FRIDAY MAY 29

North Queensland Cowboys v Gold Coast Titans at Queensland Country Bank Stadium (6pm)

Cowboys: 1. Valentine Holmes 2. Kyle Feldt 3. Justin O’Neill 4. Esan Marsters 5. Ben Hampton 6. Scott Drinkwater 7. Jake Clifford 8. Josh Mcguire 9. Jake Granville 10. Jordan McLean 11. Mitchell Dunn 12. Coen Hess 13. Jason Taumalolo 14. Reece Robson 15. John Asiata 16. Shane Wright 17. Francis Molo 18. Corey Jensen 19. Tom Gilbert 20. Tom Opacic 21. Reuben Cotter

Titans: 1. Tyrone Roberts 2. Anthony Don 3. Dale Copley 4. Tyrone Peachey 5. Phillip Sami 6. Ashley Taylor 7. Jamal Fogarty 8. Moeaki Fotuaika 9. Nathan Peats 10. Sam Lisone 11. Kevin Proctor 12. Keegan Hipgrave 13. Jai Arrow 14. Erin Clark 15. Jai Whitbread 16. Jarrod Wallace 17. Shannon Boyd 18. Bryce Cartwright 19. Mitch Rein 20. Brian Kelly 21. Jonus Pearson

Sydney Roosters v South Sydney Rabbitohs at Bankwest Stadium (7.55pm)

Roosters: 1. James Tedesco 2. Daniel Tupou 3. Josh Morris 4. Joseph Manu 5. Brett Morris 6. Luke Keary 7. Kyle Flanagan 8. Jared Waerea-Hargreaves 9. Jake Friend 10. Isaac Liu 11. Boyd Cordner 12. Angus Crichton 13. Victor Radley 14. Sam Verrills 15. Sitili Tupouniua 16. Nat Butcher 17. Lindsay Collins 18. Siosiua Taukeiaho 19. Ryan Hall 20. Lachlan Lam 21. Poasa Faamausili

Rabbitohs: 1. Latrell Mitchell 2. Dane Gagai 3. Campbell Graham 4. Braidon Burns 5. Alex Johnston 6. Troy Dargan 7. Adam Reynolds 8. Tevita Tatola 9. Damien Cook 10. Thomas Burgess 11. Jaydn Su’A 12. Cameron Murray 13. Liam Knight 14. Mark Nicholls 15. Ethan Lowe 16. Bayley Sironen 17. Patrick Mago 18. Bryson Goodwin 19. Tom Amone 20. James Roberts 21. Keaon Koloamatangi

SATURDAY MAY 30

Warriors v St George Illawarra Dragons at Central Coast Stadium (3pm)

Warriors: 1. Roger Tuivasa-Sheck 2. Patrick Herbert 3. Peta Hiku 4. Gerard Beale 5. Ken Maumalo 6. Kodi Nikorima 7. Blake Green 8. Lachlan Burr 9. Wayde Egan 10. Jamayne Taunoa-Brown 11. Isaiah Papali’i 12. Tohu Harris 13. Adam Blair 14. Karl Lawton 15. King Vuniyayawa 16. Agnatius Paasi 17. Eliesa Katoa 18. Chanel Harris-Tavita 20. Josh Curran 21. Adam Pompey 22. Jack Murchie

Dragons: 1. Matthew Dufty 2. Jordan Pereira 3. Brayden Wiliame 4. Zac Lomax 5. Mikaele Ravalawa 6. Corey Norman 7. Ben Hunt 8. Korbin Sims 9. Cameron McInnes 10. Paul Vaughan 11. Tyson Frizell 12. Tariq Sims 13. James Graham 14. Josh Kerr 15. Blake Lawrie 16. Tyrell Fuimaono 17. Euan Aitken 18. Trent Merrin 19. Adam Clune 20. Jacob Host 21. Jackson Ford

Cronulla Sharks v Wests Tigers at Bankwest Stadium (5.30pm)

Sharks: 1. Will Kennedy 2. Sione Katoa 3. Josh Dugan 4. Jesse Ramien 5. Ronaldo Mulitalo 6. Shaun Johnson 7. Chad Townsend 8. Andrew Fifita 9. Blayke Brailey 10. Aaron Woods 11. Briton Nikora 12. Wade Graham 13. Jack Williams 14. Connor Tracey 15. Braden Hamlin-Uele 16. Toby Rudolf 17. Scott Sorensen 18. Billy Magoulias 19. Matt Moylan 20. Royce Hunt 21. Siosifa Talakai

Tigers: 1. Adam Doueihi 2. David Nofoaluma 3. Joseph Leilua 4. Moses Mbye 5. Robert Jennings 6. Benji Marshall 7. Luke Brooks 8. Josh Aloiai 9. Harry Grant 10. Thomas Mikaele 11. Luke Garner 12. Luciano Leilua 13. Alex Twal 14. Oliver Clark 15. Billy Walters 16. Chris Lawrence 17. Alex Seyfarth 18. Josh Reynolds 19. Matt Eisenhuth 20. Zane Musgrove 21. Michael Chee-Kam

Melbourne Storm v Canberra Raiders at AAMI Park (7.35pm)

Storm: 1. Ryan Papenhuyzen 2. Suliasi Vunivalu 3. Justin Olam 4. Marion Seve 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Jahrome Hughes 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith 10. Nelson Asofa-Solomona 11. Felise Kaufusi 12. Kenneath Bromwich 13. Dale Finucane 14. Brandon Smith 15. Tino Fa’asuamaleaui 16. Christian Welch 17. Max King 18. Tom Eisenhuth 19. Brenko Lee 20. Ryley Jacks 21. Darryn Schonig

Raiders: 1. Charnze Nicoll-Klokstad 2. Bailey Simonsson 3. Jarrod Croker 4. Curtis Scott 5. Nick Cotric 6. Jack Wighton 7. George Williams 8. Josh Papali’i 9. Josh Hodgson 10. Dunamis Lui 11. Joseph Tapine 12. Elliott Whitehead 13. Corey Horsburgh 14. Siliva Havili 15. Emre Guler 16. Iosia Soliola 17. Michael Oldfield 18. Jordan Rapana 19. Matt Frawley 20. Kai O’Donnell 21. Tom Starling

SUNDAY MAY 31

Penrith Panthers v Newcastle Knights at Campbelltown Stadium (4.05pm)

Panthers: 1. Caleb Aekins 2. Josh Mansour 3. Dean Whare 4. Brent Naden 5. Brian To’o 6. Matt Burton 7. Jarome Luai 8. James Tamou 9. Apisai Koroisau 10. James Fisher-Harris 11. Viliame Kikau 12. Kurt Capewell 13. Isaah Yeo 14. Stephen Crichton 15. Zane Tetevano 16. Moses Leota 17. Liam Martin 18. Mitch Kenny 19. Billy Burns 20. Kaide Ellis 21. Charlie Staines

Knights: 1. Tex Hoy 2. Edrick Lee 3. Enari Tuala 4. Gehamat Shibasaki 5. Hymel Hunt 6. Kurt Mann 7. Mitchell Pearce 8. David Klemmer 9. Connor Watson 10. Daniel Saifiti 11. Lachlan Fitzgibbon 12. Sione Mata’utia 13. Herman Ese’ese 14. Chris Randall 15. Jacob Saifiti 16. Tim Glasby 17. Aidan Guerra 18. Bradman Best 19. Brodie Jones 20. Mason Lino 21. Pasami Saulo

Manly Sea Eagles v Canterbury Bulldogs at Central Coast Stadium (6.30pm)

Sea Eagles: 1. Tom Trbojevic 2. Jorge Taufua 3. Brad Parker 4. Moses Suli 5. Reuben Garrick 6. Dylan Walker 7. Daly Cherry-Evans 8. Addin Fonua-Blake 9. Danny Levi 10. Martin Taupau 11. Joel Thompson 12. Curtis Sironen 13. Jake Trbojevic 14. Lachlan Croker 15. Corey Waddell 16. Sean Keppie 17. Taniela Paseka 18. Morgan Boyle 19. Jack Gosiewski 20. Tevita Funa 21. Brendan Elliot

Bulldogs: 1. Dallin Watene-Zelezniak 2. Nick Meaney 3. Reimis Smith 4. Will Hopoate 5. Christian Crichton 6. Lachlan Lewis 7. Jack Cogger 8. Sauaso Sue 9. Jeremy Marshall-King 10. Dylan Napa 11. Josh Jackson 12. Dean Britt 13. Adam Elliott 14. Jake Averillo 15. Renouf To’omaga 16. Raymond Faitala-Mariner 17. Ofahiki Ogden 19. Kerrod Holland 20. Aiden Tolman 21. Sione Katoa 22. Brandon Wakeham

NRL Round 3 Fixtures


Thursday May 28

  • Brisbane Broncos vs Parramatta Eels

Friday May 29

  • North Queensland Cowboys vs Gold Coast Titans
  • Sydney Roosters vs South Sydney Rabbitohs

Saturday May 30

  • New Zealand Warriors vs St George Illawarra Dragons
  • Cronulla Sharks vs Wests Tigers
  • Melbourne Storm vs Canberra Raiders

Sunday May 31

  • Penrith Panthers vs Newcastle Knights
  • Manly Sea Eagles vs Canterbury Bulldogs

READ MORE: